Betania

Słowo Boże na IV niedzielę Wielkanocną.

Słowo Boże na IV niedzielę Wielkanocną.

J 10, 11-18

Słowa Ewangelii według św. Jana. Jezus powiedział: "Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca".

Kom.: Kim jest osoba , której dajesz posłuch?

„"Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza.”

Kiedy zaczynasz słuchać człowieka, czy jest dla ciebie ważne, kim on jest i

czy ten człowiek jest z owczarni Jezusa?

Jakie jest jego myślenie i według jakich wartości żyje?

Dla św. Marka Ewangelisty „wielkimi” byli ci, którzy wskazywali mu na Jezusa i sami żyli tymi wartościami np. Ośmioma błogosławieństwami!

Czy umiesz rozróżnić dobrego pasterza od Idola?

Wielu „Idoli”, jako tzw. „dobrzy pasterze” z dobrymi radami wdzierają się do naszego życia różnymi drogami np.: przez mass media, TV, Internet i bardzo szybko zyskują poklask nie tylko u młodych ludzi, ba nawet u „elit” polskiego społeczeństwa.

Pewien „idol” z TVN-u dziwiąc się swoją popularnością rzekł do swoich fanów,

cyt: „ To, że jestem cyniczny i chamski w trakcie realizacji programu , to ja wiem, bo tego oczekują ode mnie moi menadżerowie ale to, że inni się tym zachwycają świadczy już o patologii tego społeczeństwa!

Dlaczego więc owce Jezusa zachwycają się tego typu Idolami?

Bo kolorowo i ładnie podane, bo wielu twórców i artystów wątpliwej maści dla podniesienia własnego prestiżu sprzedaje się w tym programie?

„Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił”.

I tak jest dzisiaj. Dlaczego?

Bo kiedy zła ideologia szła wielka falą ze Wschodu, to każdy przed nią się wzbraniał. Choć nie brakowało ludzi sprzedajnych.

Dzisiaj, kiedy Wschód przegrał, ta sama ideologia, tylko w innym opakowaniu idzie lawiną z Zachodu i większość, bezmyślnie, tylko dlatego, że z Zachodu szeroko pootwierała „drzwi myślenia i sumień” na dyktat relatywizmu.

I powiedz dzisiaj chrześcijanom, że Liberalizm płynący z Zachodu jest zły i antychrześcijański! Ja sam przez to straciłem relację z kilkoma mi bliskimi osobami.

Jan Paweł II w swym nauczaniu w Encyklice „Centesimus annus” wyraźnie mówi na temat liberalizmu moralnego:

„Liberalizm wywodzący się z dziedzictwa Oświecenia (czyli skutkiem Rewolucji Francuskiej), to wolność praktycznie rozumiana jako daleko posunięta autonomia jednostki, bez ograniczenia, kojarząca się często z laicyzmem czy swobodą obyczajową.”

"Błąd tej ideologii kryje się w koncepcji ludzkiej wolności oderwanej od posłuszeństwa prawdzie, a zatem również od obowiązku poszanowania praw innych ludzi. Treścią wolności staje się wówczas miłość samego siebie posunięta, aż do wzgardzenia Bogiem i bliźnim. Miłość ta, prowadzi do bezgranicznej afirmacji własnej korzyści i nie daje się ograniczyć żadnymi nakazami sprawiedliwości".

Uważajmy wiec na to, kogo słuchamy i za jakimi wartościami podążamy!

Są jeszcze słowa Jezusa, które powinny nas zaniepokoić: „ Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz. „

Pomóżmy,więcJezusowi przyprowadzać zagubione owce do Jego owczarni: czynem, słowem i modlitwą. Amen!

via Roman Chylinski – Słowo Boże na IV niedzielę Wielkanocną. J 10,….

Podobne wpisy

Słowo Boże na 16 grudnia 2019 – Poniedziałek III tygodnia Adwentu

Św. Augustyn (354 – 430), biskup Hippony i doktor Kościoła, Komentarz do psalmów, Ps 109 „Nie wiemy” Bracia! To, co Bóg obiecał, wydawało się ludziom nie do wiary. Nie mogli uwierzyć, że oni, poddani śmierci i zagładzie, oni, tak nędzni i słabi, oni, którzy są prochem i pyłem, mieli się stać równi aniołom Bożym! To dlatego

Czytaj dalej »

Słowo Boże na 14 maja 2019

Ewangelia wg św. Jana 15,9-17. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i

Czytaj dalej »

Karol Boromeusz – wzór pasterza

„Wszystko, co czynicie, niech się dokonuje w miłości” – mawiał św. Karol Boromeusz. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że w tym zdaniu wyraża się cała Ewangelia Chrystusowa. Jednocześnie stanowi ono motto życia i działalności św. Karola Boromeusza, którego Kościół liturgicznie wspomina 4 listopada. Młody kardynał Przyszło mu żyć w trudnych dla Kościoła czasach: zepsucia moralnego

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Dodaj swoją intencję modlitewną