Betania

Słowo Boże na IV niedzielę Wielkanocną.

Słowo Boże na IV niedzielę Wielkanocną.

J 10, 11-18

Słowa Ewangelii według św. Jana. Jezus powiedział: "Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca".

Kom.: Kim jest osoba , której dajesz posłuch?

„"Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza.”

Kiedy zaczynasz słuchać człowieka, czy jest dla ciebie ważne, kim on jest i

czy ten człowiek jest z owczarni Jezusa?

Jakie jest jego myślenie i według jakich wartości żyje?

Dla św. Marka Ewangelisty „wielkimi” byli ci, którzy wskazywali mu na Jezusa i sami żyli tymi wartościami np. Ośmioma błogosławieństwami!

Czy umiesz rozróżnić dobrego pasterza od Idola?

Wielu „Idoli”, jako tzw. „dobrzy pasterze” z dobrymi radami wdzierają się do naszego życia różnymi drogami np.: przez mass media, TV, Internet i bardzo szybko zyskują poklask nie tylko u młodych ludzi, ba nawet u „elit” polskiego społeczeństwa.

Pewien „idol” z TVN-u dziwiąc się swoją popularnością rzekł do swoich fanów,

cyt: „ To, że jestem cyniczny i chamski w trakcie realizacji programu , to ja wiem, bo tego oczekują ode mnie moi menadżerowie ale to, że inni się tym zachwycają świadczy już o patologii tego społeczeństwa!

Dlaczego więc owce Jezusa zachwycają się tego typu Idolami?

Bo kolorowo i ładnie podane, bo wielu twórców i artystów wątpliwej maści dla podniesienia własnego prestiżu sprzedaje się w tym programie?

„Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił”.

I tak jest dzisiaj. Dlaczego?

Bo kiedy zła ideologia szła wielka falą ze Wschodu, to każdy przed nią się wzbraniał. Choć nie brakowało ludzi sprzedajnych.

Dzisiaj, kiedy Wschód przegrał, ta sama ideologia, tylko w innym opakowaniu idzie lawiną z Zachodu i większość, bezmyślnie, tylko dlatego, że z Zachodu szeroko pootwierała „drzwi myślenia i sumień” na dyktat relatywizmu.

I powiedz dzisiaj chrześcijanom, że Liberalizm płynący z Zachodu jest zły i antychrześcijański! Ja sam przez to straciłem relację z kilkoma mi bliskimi osobami.

Jan Paweł II w swym nauczaniu w Encyklice „Centesimus annus” wyraźnie mówi na temat liberalizmu moralnego:

„Liberalizm wywodzący się z dziedzictwa Oświecenia (czyli skutkiem Rewolucji Francuskiej), to wolność praktycznie rozumiana jako daleko posunięta autonomia jednostki, bez ograniczenia, kojarząca się często z laicyzmem czy swobodą obyczajową.”

"Błąd tej ideologii kryje się w koncepcji ludzkiej wolności oderwanej od posłuszeństwa prawdzie, a zatem również od obowiązku poszanowania praw innych ludzi. Treścią wolności staje się wówczas miłość samego siebie posunięta, aż do wzgardzenia Bogiem i bliźnim. Miłość ta, prowadzi do bezgranicznej afirmacji własnej korzyści i nie daje się ograniczyć żadnymi nakazami sprawiedliwości".

Uważajmy wiec na to, kogo słuchamy i za jakimi wartościami podążamy!

Są jeszcze słowa Jezusa, które powinny nas zaniepokoić: „ Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz. „

Pomóżmy,więcJezusowi przyprowadzać zagubione owce do Jego owczarni: czynem, słowem i modlitwą. Amen!

via Roman Chylinski – Słowo Boże na IV niedzielę Wielkanocną. J 10,….

Podobne wpisy

Słowo Boże na 31 marca.

Słowo Boże na 31 marca. Mdr 2, 1a. 12-22 Czytanie z Księgi Mądrości. Mylnie rozumując bezbożni mówili sobie: „Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny: sprzeciwia się naszym sprawom, zarzuca nam łamanie prawa, wypomina nam błędy naszych obyczajów. Chełpi się, że zna Boga, zwie siebie dzieckiem Pańskim! Jest potępieniem naszych zamysłów, sam widok jego jest

Czytaj dalej »

Słowo Boże na 14 sierpnia.

Słowo Boże na 14 sierpnia. (Mt 19,3-12) Słowa Ewangelii według świętego Mateusza. Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: „Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?” On odpowiedział: „Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: «Dlatego opuści człowiek ojca i

Czytaj dalej »

Słowo Boże na 20 października.

Słowo Boże na 20 października. Łk 12, 1-7 Słowa Ewangelii według św. Łukasza. Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: „Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Dodaj swoją intencję modlitewną