Męska Fatima – pierwsze soboty miesiąca.

Tylko dla mężczyzn

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA GÓRSKIMI SZLAKAMI

Jeśli nie wiesz czemu odprawiamy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca odwiedź stronę soboty.pl.
Poruszeni potrzebami serca, chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi modląc się w pięć pierwszych sobót miesiąca w dniach:
  • 1 grudnia 2018
  • 5 stycznia 2019
  • 2 lutego 2019
  • 2 marca 2019
  • 6 kwietnia 2019 roku.

Ogólny plan tych dni, będzie wyglądał następująco: 

  1. Wcześnie rano (ok. 5 rano) jedziemy do ustalonej wcześniej przez nas miejscowości. Dojazd każdy organizuje we własnym zakresie, najlepiej będzie się porozumieć między sobą aby współdzielić transport.
  2. W kościele na miejscu będziemy uczestniczyć w porannej Mszy Świętej (np. o 6.00-7.00) i przyjmować Komunię Świętą w wiadomej intencji. Trzeba pamiętać, że o Spowiedź Świętą każdy musi wcześniej zadbać sam, ponieważ nie ma pewności, że w danym kościele, będzie posługa w konfesjonale. 
  3. Po Mszy Św. wyruszamy na pobliski szlak górski, gdzie po drodze odmawiamy jedną część różańca w zadanej intencji 
  4. Po wyjściu na szczyt góry rozważamy przez 15 minut to, o co nas prosiła Maryja w Fatimie 
  5. Po rozważaniu i krótkiej przerwie schodzimy do punktu wyjścia i wracamy do naszych rodzin

Całe przedsięwzięcie musimy tak skoordynować, żeby każdy mógł wrócić do rodziny najpóźniej o 16-16.30. Wtedy każdy z nas (mimo możliwego sporego wysiłku wcześniej) będzie mógł jeszcze zaopiekować się bliskimi (np. obowiązki przy dzieciach, zakupy itp.), tak aby inni członkowie rodziny mogli uczestniczyć w wieczornych Mszach Świętych i wypełnić wezwanie Maryi o pierwszych sobotach miesiąca.

Zapraszamy chętnych mężczyzn, którzy pragną wypełnić wezwanie Maryi, aby dołączyli do nas. Szczyty i szlaki górskie będą wybierane w obrębie Beskidów, które nie są bardzo wymagającymi górami, ale mogą stać się dla nas wyzwaniem w powyższych miesiącach ze względu na pogodę. Można wziąć synów, ale proszę wziąć pod uwagę, że to jest zima i nie każde dziecko podoła niskiej temperaturze i momentami trudnemu marszowi. Osoby zainteresowane proszę o wysłanie mi imienia i nazwiska, adresu email – smsem ze swojego telefonu, tak abym miał także kontakt telefoniczny do Was i mógł podać Wam szczegółowe informacje przed każdą sobotą. 

Mój numer: 888 515 dwa-pięć-cztery (antyspam 🙂 )
email:betaniapawlikowice@gmail.com
Michał Anioł